0,00 TL
0
Alışveriş sepetiniz henüz boş

SEPETİM

Giriş
x
veya
 Use Facebook account
Kayıt
x

veya
 Use Facebook account
 • GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

  Mağazamız 256 Bit SSL Sertifikasına Sahiptir
 • TESLİMATTA ÖDEME

  Tüm Alışverişlerde Geçerlidir
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tüm Alışverişlerde Geçerlidir
 • HAVALE/EFT İNDİRİMİ

  12 TL Uyguluyoruz

Sıvı ve Katı Ekstraktların Yutulduktan Sonraki Akibetleri

Sıvı halde elde edilmiş olan ekstraktların veya kuru toz haline getirilip kapsüller içnde veya tablet halinde alınacak besin destek ürünlerinin yutulduktan sonra ve mide/bağırsak sisteminden emilme sürecinde önemli biyoyararlılık farkları ortaya çıkmaktadır. Bu konular, aşağıda özet olarak ortaya koyulmuştur.

 • Sıvı ekstraktların mide ve bağırsaklarda ayrıca hazmedilmelerine gerek yoktur. Dolayısı ile emilim süreleri çok kısadır.
 • Sıvı ekstraktların en az %98’i mide/bağırsak sisteminden emilebilir. Kapsül veya tablet kullanıldığında, mide ilk önce bu tableti veya kapsülün içeriğini parçalamak zorundadır. Kapsül ve tabletlerin midede parçalanarak sıvı forma geçmeleri yarım saat kadar zaman alabilir. Ayrıca, tablet ve kapsüllerin imalinde, midede hazmedilemeyen bazı içerik de bulunabilir (selüloz gibi). Sonuç olarak, kapsül veya tablet formunda yutulmuş olan ürünlerinin mideden emilebilme oranı iyimser bir ifade ile %50 gibidir.

SIVI EKSTRAKTLARIN İÇERDİĞİ BİTKİSEL KİMYASALLARIN MİDE TARAFINDAN HIZLA EMİLEBİLMELERİ İÇİN BU MADDELERİN EKSTRAKT SIVISI İÇİNDE TAMAMEN ÇÖZÜLMÜŞ DURUMDA OLMALARI GEREKİR.

Zeytinistasyonu üretimi olan bütün sıvı ekstraktlsrda içerik, gıda gliserini içinde korumaya alınmıştır. Bu ürünler, mide ve bağırsaklardan %100’e yakın emilebilir!

E-bülten:
Kampanyalarımızdan Haberdar Olun
ÜRÜN DANIŞMA HATTI
0532 051 62 15